Božidar Perić, dr. med., specijalist interne medicine

zenavrsna.hr – dr. Božidar Perić: Šećerna bolest kod djece i mladih – zbog čega je važno ozbiljno pristupiti liječenju?

Dijabetes je poremećaj povećavanja razine šećera u krvi žlijezde gušterače koja se događa kada gušterača djelomično ili potpuno prestane proizvoditi hormon inzulin ili proizvedeni inzulin nije djelotvoran u organizmu.

16.4.2018.

Božidar Perić, dr. med., specijalist interne medicine

klokanica.24sata.hr – dr. Božidar Perić: Gestacijski dijabetes u trudnoći: Uzroci, simptomi i liječenje

Gestacijski dijabetes oblik je dijabetesa, odnosno šećerne bolesti koji se prvi puta ustanovi u trudnoći. Prema brojnim relevantnim istraživanjima, kod oko 18% trudnoća se ustanovi gestacijski dijabetes.

12.4.2018.

Božidar Perić, dr. med., specijalist interne medicine

ordinacija.vecernji.hr – dr. Božidar Perić: Sve je više djece dijabetičara, a glavni je krivac – debljina

Oko 415 milijuna ljudi u svijetu trenutačno boluje od šećerne bolesti, no ono što zabrinjava svakako je rastući trend obolijevanja (očekuje se da će ta brojka za 20-ak godina narasti na oko 650 milijuna), ali i činjenica da bolest godinama nema nikakvih simptoma te se najčešće klinički manifestira kad je već uznapredovala.

11.4.2018

Božidar Perić, dr. med., specijalist interne medicine

ordinacija.vecernji.hr – dr. Božidar Perić: Mnogi sportaši prerano obole ili umru od bolesti na koje se moglo utjecati

Život sportaša prepun je izazova, no u javnosti se malo govori o razdoblju nakon prestanka bavljenja sportom, kada osobe koje su godinama vodile aktivan, zdrav život nerijetko odjednom prerano obole od bolesti na koje se moglo utjecati.

4.4.2018

Josip Staničić, dr. med.

24sata.hr – dr. Josip Staničić: Dodaci joda mogu izazvati upalu štitnjače

Jodiranjem soli uravnotežen je unos joda kojeg nije potrebno dodatno unositi jer prevelike količine mogu izazvati Hashimotov tireoiditis.

2.3.2018.

Ultrazvuk štitnjače - Poliklinika Perić-Staničić

Zdrava krava – dr. Josip Staničić

Dosje štitnjača: Ako se ne liječi pravilno, bolesna štitnjača može usporiti srce i bubrege!

20.2.2018.

Kako Sara iz “Života na vagi” mršavi i uz probleme sa štitnjačom?

Portal Zdrava krava donosi članak o Sari Klobučar, finalistici showa “Život na vagi” te našoj pacijentici.

2.2.2018.

Suradnja s MERKUR osiguranjem

MERKUR osiguranje i Poliklinika Perić-Staničić potpisali su ugovor o surandnji  te je od danas moguće obaviti pregled i ultrazvuk štitnjače, kao i internistički pregled u Poliklinici Perić-Staničić u sklopu police dodatnog zdravstvenog osiguranja MERKUR osiguranja.

1.2.2018.

Dijabetes u trudnoći ili gestacijski dijabetes

Božidar Perić, dr. med., specijalist interne medicine, za portal Žena vrsna piše o dijabetesu u trudnoći, koje on rizike sa sobom nosi i na koje se načine liječi.

26.1.2018.

Suradnja s UNIQA osiguranjem

UNIQA osiguranje i Poliklinika Perić-Staničić potpisali su ugovor o suradnji te je od sada moguće obaviti pregled i ultrazvuk štitnjače, kao i internistički pregled u Poliklinici Perić-Staničić u sklopu police dodatnog zdravstvenog osiguranja UNIQA osiguranja.

22.1.2018.

Hipotireoza – kako ju prepoznati i što od nje očekivati

Josip Staničić, dr. med., specijalist nuklearne medicine, na portalu Žena vrsna piše o uzrocima, simptomima i liječenju hipotireoze.

Suradnja s Poliklinikom Breyer

Poliklinika Breyer i Poliklinika Perić-Staničić sklopili su  ugovor o poslovnoj suradnji, najviše na dobrobit bolesnika. Naime, izrazito je važno uspostaviti suradnju ustanova koje se bave kliničkom i ustanova koje se bave laboratorijskom medicinom.

5.12.2017.